Whatsapp
Hizmetlerimiz - Yüz Germe

Yüz Germe

Açık Burun Estetiği Nedir ?
05-07-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Açık Burun Estetiği Nedir ?

Burun estetiği günümüzde en popüler estetik operasyonlardan bir tanesidir. Günümüzde güzellik anlayışı …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Yüz Germe - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibi tarafından başarılı bir biçimde gerçekleştirilen yüz germe (ritidektomi), yüzünüzde daha genç bir görünüm yaratmak için yapılan kozmetik cerrahi bir işlemdir. İşlem, yanaklarda ve çene çizgisindeki sarkma veya cilt kıvrımlarını ve yaşla birlikte gelen yüzünüzün şeklindeki diğer değişiklikleri azaltabilir. Bazen Ritidektomi operasyonu vücudunuzun sadece bir kısmını uyuşturan sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Diğer durumlarda sizi tamamen bilinçsiz hale getiren genel anestezi önerilir.

 

Ritidektomi Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Yüz germe sırasında, yüzün her iki yanında bulunan deri parçaları geri çekilir ve derinin altındaki dokular, yüzün konturunu daha genç bir şekle döndürmek için cerrahi olarak değiştirilir. Alan kapatılmadan önce fazla olan deri çıkarılır. Deneyim gerektiren bu hassas operasyonda Op. Dr. Nazlı Ekşi deneyimine güvenebilirsiniz.

Boyun germe (platismaplasti) ise genellikle boyundaki yağ birikintilerini ve sarkan cildi azaltmak için yüz germe işleminin bir parçası olarak yapılır. Bu noktada merak ettiğiniz ayrıntıları Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışarak öğrenebilirsiniz.

 

Ritidektomi Neden Yapılır?

Yaşlandıkça, yaşa bağlı normal değişiklikler nedeniyle yüzünüzün görünümü ve şekli değişir. Cildiniz daha az elastik ve gevşek hale gelir. Zamanla yüzünüzün bazı bölgelerinde yağ birikintileri azalır, bazılarında ise olmaması gerektiği biçimde artar. Yüz germe ile azaltılabilecek yüzünüzdeki yaşa bağlı değişiklikleri düzeltmek adına Op. Dr. Nazlı Ekşi deneyimine güvenebilirsiniz.

 

Ritidektomi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yüz germe ameliyatı bazı komplikasyonlara neden olabileceği için Op. Dr. Nazlı Ekşi gibi deneyimli uzmanlara başvurmak daha doğru olacaktır. Bazı sorunlar uygun bakım, ilaç veya cerrahi düzeltme ile yönetilebilir. Uzun süreli veya kalıcı komplikasyonlar nadir de olsa görünümde önemli değişikliklere neden olabilir.

Geçmiş ve mevcut tıbbi durumlar, önceki ameliyatlar, önceki plastik ameliyatlar, önceki ameliyatlardan kaynaklanan komplikasyonlar, sigara içme öyküsü ve uyuşturucu veya alkol kullanımı ile ilgili soruları yanıtlamaya hazırlanın.

Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi bir fizik muayene yapacak, bu nedenle önceki doktorunuzdan son kayıtları isteyebilir veya ameliyat olma kabiliyetinizle ilgili herhangi bir endişeniz varsa bir uzmanla konsültasyon isteyebilir.