Whatsapp
Hizmetlerimiz - Vertigo (Baş Dönmesi) Teşhis Ve Tedavisi

Vertigo (Baş Dönmesi) Teşhis Ve Tedavisi

Rinoplasti Öncesi Bilinmesi Gerekenler
20-05-2023 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Rinoplasti Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Rinoplasti, genel anlamıyla, burun biçiminin veya işlevinin cerrahi olarak düzeltilmesidir. Estetik ve …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Vertigo Teşhis Ve Tedavisi - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Vertigonuz varsa, çevreniz hareketsizken hareket halindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Birçok insan vertigoyu baş dönmesi olarak tanımlar, ancak bu çok daha farklıdır. Basit hareketler, vertigolu insanlar için alışılmadık derecede yorucudur ve bu durum günlük yaşamınızı etkileyebilir. Belirtileriniz muhtemelen ataklarınıza neyin sebep olduğuna ve sahip olduğunuz vertigonun türüne bağlı olacaktır. Vertigonun erken teşhis edilmesi önemlidir. Eğer bu durumla ilgili bir şüpheniz varsa Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışabilirsiniz.

 

Vertigo Türleri

Op. Dr. Nazlı Ekşi son derece tehlikeli bir hastalık olan vertigo konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Vertigonun iki ana türü vardır ve Op. Dr. Nazlı Ekşi her ikisinde de birçok başarılı operasyona imza atmıştır. Periferik vertigo, iç kulak ve beyni birbirine bağlayan iç kulak veya vestibüler sinir alanlarındaki bir sorundan kaynaklanır. Bu en yaygın vertigo türüdür. Merkezi vertigo, beyinde, özellikle de beyincik adı verilen beyin bölgesinde bir aksaklık olduğunda meydana gelir.

 

Vertigo Belirtileri

Vertigonun birçok farklı belirtisi vardır. Bu noktada uzmanların yorumları ve karşılaştıkları hastaların farklılığı önemlidir. Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi vertigo hastalığından mustarip olan farklı özelliklere sahip birçok vaka deneyimlemiştir. Vertigoda soruna neyin neden olduğuna bağlı olarak belirtileriniz hafif veya şiddetli olabilir.

Baş dönmesi, hareket ediyor veya dönüyormuş gibi hissetmek, gözlerde odaklama sorunları yaşamak, tek kulakta işitme kaybı, denge sorunları, kulaklarda çınlama, terleme, mide bulantısı ya da kusma gibi sorunlar vertigo belirtileri olarak kayıtlara geçmiştir.

 

Vertigo Olmak Ne Hissettirir?

Birçok insan vertigoyu odanın dönüyormuş gibi hissetmesi olarak tanımlar. Eğilmiş, sallanıyor, dengesiz veya dengesiz gibi hissetmenize neden olabilir. Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışan birçok kişi bu sorunu yaşadığını ifade eder.

Bazen ayakta dururken, yürürken veya başınızı hareket ettirirken söz konusu hisler daha da kötüleşir. Birçok insan bu duyguları fiziksel olarak yorucu olarak tanımlar. Bazen bu hisler o kadar şiddetlidir ki mide bulantısı hissedersiniz veya kusma yaşarsınız. Eğer vertigo vakası olduğunuzu düşünüyorsanız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimle ekibine başvurarak sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz.