Whatsapp
Hizmetlerimiz - Tinnitus (Kulak Çınlaması) Teshiş ve Tedavisi

Tinnitus (Kulak Çınlaması) Teshiş ve Tedavisi

Antalya'da Burun Estetiği
01-06-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Antalya'da Burun Estetiği

Burun estetiği konusu son yollarda oldukça gündemde olan bir konudur. Birçok kişi …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Kulak Çınlaması Teshiş ve Tedavisi - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Kulak çınlaması tedavisi, kulak çınlamanızın altta yatan bir sağlık durumundan kaynaklanıp kaynaklanmadığına bağlıdır. Eğer öyle bir durum varsa Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibi bu nedeni tedavi ederek sorunlarınızı azaltabilir. Doktorunuza ne tür kulak çınlaması sesleri duyduğunuzu anlatmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız, çözümün teşhisi ve tedavisi adına bunun önemi büyüktür. Kulak çınlamasının tedavisi zordur ve özel bir tecrübe gerektirir. Genellikle belirtilerinizin daha az fark edilir olmasına yardımcı olabilecek tedaviler öne çıkar. Doktorunuz gürültüyü bastırmak için elektronik bir cihaz kullanmanızı önerebilir. Uzun yıllara dayanan deneyimi ile Op. Dr. Nazlı Ekşi kulak çınlaması ile ilgili sorunlarınızın çözümü adına en yapıcı tedaviyi sunacaktır.

 

İşitme (Odyoloji) Muayenesi

Odyoloji muayenesi kulak çınlamasının teşhis ve tedavisinde en önemli testlerden birisidir. Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibi bu sorunun çözümünde sıklıkla odyolojik analiz yapar. Test sırasında, belirli sesleri her seferinde bir kulağa ileten kulaklık takan ses geçirmez bir odada oturacaksınız. Sesi ne zaman duyabileceğinizi belirteceksiniz ve sonuçlarınız yaşınıza göre normal kabul edilen sonuçlarla karşılaştırılacak. Bu, kulak çınlamasının olası nedenlerini çözmeye veya tanımlamaya yardımcı olabilir. Merak ettikleriniz için Op. Dr. Nazlı Ekşi deneyimine başvurabilir, kulak çınlamasına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hareket

Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi bu teşhis yönteminde sizden gözlerinizi hareket ettirmenizi, çenenizi sıkmanızı veya boynunuzu, kollarınızı ve bacaklarınızı hareket ettirmenizi isteyebilir. Kulak çınlamanız bu durumlarda değişir veya kötüleşirse, tedavi gerektiren, altta yatan bir sorunun belirlenmesine yardımcı olabilir.

 

Görüntüleme ve Laboratuvar Testleri

Kulak çınlamanızın şüpheli nedenine bağlı olarak bilgisayarlı tomografi veya MRI taramaları gibi görüntüleme testleri cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi tarafından önerilebilir. Kulak çınlaması için çözüm oluşturmanın yolu bu yöntemlerden geçiyor olabilir. Ayrıca doktorumuz Op. Dr. Nazlı Ekşi kansızlık, tiroid sorunları, kalp hastalığı veya vitamin eksikliklerini kontrol etmek için kan alınmasını önerebilir. Bu yöntemler kulak çınlamasının ardında yatan sorunları teşhis ve muayene etmek için en çok tercih edilen ve en çok çözüm getiren tercihlerdir.