Whatsapp
Hizmetlerimiz - Ses Teli Hastalıkları Cerrahisi
Ses Teli Hastalıkları Cerrahisi
Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler
01-12-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Antalya Burun Estetiği Antalya’da burun estetiği ameliyatını gerçekleştiren bir klinik olarak tüm …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Ses Teli Hastalıkları Cerrahisi - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Ses Teli Hastalıkları Cerrahisi

Ses teli hastalıklarının tedavisi nedene, semptomların ciddiyetine ve semptomların başlamasından itibaren geçen zamana bağlıdır. Tedavi ses terapisini, toplu enjeksiyonları, ameliyatı veya tedavilerin bir kombinasyonunu içerebilir. Op. Dr. Nazlı Ekşi uzun yıllara dayanan deneyimi ile doğru seçimi sizlere önerecektir.

 

Toplu Enjeksiyon

Ses telinize giden sinirin felç olması, muhtemelen ses teli kasını ince ve zayıf bırakacaktır. Felçli bir ses teline hacim katmak için, gırtlak bozukluklarında uzmanlaşmış bir doktor ses telinize vücut yağı, kolajen veya başka bir onaylanmış dolgu maddesi gibi bir madde enjekte edebilir. Bu eklenen yığın, etkilenen ses telini güçlendirir. Böylece karşıt çalışan ve hareket eden ses teli, konuştuğunuzda, yutkunduğunuzda veya öksürdüğünüzde felçli kordla daha yakın temas kurabilir. Ses telinin güçlendirilmesi konusundaki gereklilik tecrübeli cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi tarafından yapılan tetkiklerle belirlenecektir.

 

Trakeotomi

Her iki ses teliniz de felçliyse ve birbirine yakın konumlanmışsa, hava akışınız azalacaktır. Bu durumda, nefes almakta çok zorlanacaksınız ve trakeotomi adı verilen cerrahi bir operasyona ihtiyacınız olacak. Bu noktada olayın tetkiki Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibi tarafından gerçekleştirilecektir. Trakeotomi son derece hassas bir operasyon olduğu için Op. Dr. Nazlı Ekşi gibi deneyimli hekimleri tercih etmek kesinlikle daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Ses Terapisi

Ses terapisi seansları, ses tellerinizi güçlendirmek, konuşma sırasında nefes kontrolünü iyileştirmek, felçli ses teli veya tellerinin etrafındaki diğer kaslarda anormal gerilimi önlemek ve yutma sırasında hava yolunuzu korumak için egzersizler veya diğer aktiviteler olarak tanımlanır. Bazen, ses telleriniz ek hacim veya yeniden konumlandırma gerektirmeyen bir yerde felç olduysa, ihtiyacınız olan tek tedavi ses terapisi olabilir.