Whatsapp
Hizmetlerimiz - Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Estetik Burun Ameliyatının Faydaları<
24-05-2023 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Estetik Burun Ameliyatının Faydaları

Merhaba! Ben Op. Dr. Nazlı Ekşi. Sizlere bu yazımda estetik burun ameliyatı, …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Revizyon Burun Estetiği - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Rinoplasti, estetik cerrahi operasyonları arasında en karmaşık ameliyatlardan biridir. Operasyon sırasındaki milimetrik hatalar estetik deformasyonlara ve fonksiyonel problemlere neden olabilir. Rinoplastide revizyon oranı diğer estetik operasyonlara göre oldukça yüksektir. Revizyon rinoplasti, birinci rinoplasti ameliyatından daha karmaşık ve zorlu bir ameliyattır. Çok daha fazla deneyim, bilgi ve beceri gerektirir. Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibi revizyon ameliyatını gerçekleştirmek için gereken tecrübeye sahiptir. Ancak her halükârda bu operasyonun çeşitli riskleri mevcuttur.

 

Revizyon Rinoplasti Nedir?

Hiç kimse ikinci bir ameliyat olmak istemese de bazı durumlarda burun estetiğinin tekrarlanması gerekebilir. Op. Dr. Nazlı Ekşi tarafından başarılı bir biçimde gerçekleştirilen revizyon rinoplasti, kişilerin ikinci bir rinoplasti ameliyatına ihtiyaç duyduğu durumlarda yapılır.

Bazı kişiler ameliyat sonucunda burnunun yeni şeklini beğenmeyebilir veya nefes almada zorluk yaşayabilir. Başarılı bir rinoplasti revizyonu ile daha çekici ve çarpıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibi, burnunuzun uygun bir düzlem sunması halinde sizlere oldukça başarılı sonuçlar sunacaktır.

 

Burun Estetiğinde Hangi Nedenlerle Revizyon İstenir?

Rinoplasti tamamen kişiye özel olması gereken bir ameliyattır. Bu nedenle ameliyat öncesi planlama aşamasında kişinin yüzünün, gözünün ve diğer tüm bölümlerinin dengesi göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca hastanın derisi, burun iskeletini oluşturan kemik ve kıkırdak yapının özellikleri ve cerrahın teknik seçiminin şekillendirilecek malzemeye göre uygunluğu çok önemlidir.

Revizyon rinoplasti hastalarının çoğu, burun yapısı, cilt ve kıkırdak yapısına uygun olmayan tekniklerin seçilmesinden kaynaklanan daha önceki ameliyatlarda eksik işlemler nedeniyle başvuruyor. Hastaların bir bölümü fonksiyonel, bir bölümü de estetik sorunlar için cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine başvuruyor.