Whatsapp
Hizmetlerimiz - Kulak Estetiği
Kulak Estetiği
Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler
18-03-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

Revizyon burun estetiği yaptıracak olan kişiler için ameliyat öncesinde bazı öneriler bulunmaktadır. …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Kepçe Kulak | Kulak Küçültme | Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kişi kulak şeklinden ve büyüklüğünden memnun değilse, iki kulak arasındaki ciddi asimetrileri düzeltmek için bu ameliyat yapılabilir. Kepçe kulak, kulak memesinin yeniden şekillendirilmesi ve kulak küçültme bu alanda sıklıkla yapılan ameliyatlar arasında yer alır. Oldukça sık gözlenen bu durumlar, Op. Dr. Nazlı Ekşi tarafından tatmin edici bir deneyim ışığında çözüme kavuşturulur.

 

Çocuklarda Kulak Estetiği

Kepçe kulak, kafa ile kulak arasındaki yüksek açı ve kulağın az gelişmiş üst kıvrımından kaynaklanır. Çocuklarda, okul çağında sınıf arkadaşlarının istismarını önlemek için okul öncesi dönemde ameliyat yapılması önerilir. Bu sayede çocuklar özgüven sorunları yaşamazlar.

Eğer çocuğunuzda böyle bir sorun olduğunu düşünüyorsanız teşhis ve tedavi olanakları için Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışabilirsiniz. Bu alanda tek taraflı veya iki taraflı ameliyat yapılabilir. Genel veya lokal anestezi ile uygulanabilir.

 

Ameliyat Süreci

Op. Dr. Nazlı Ekşi ameliyat öncesinde hasta ile ilgili bütün tetkikleri başarılı bir biçimde gerçekleştirir. Bu nedenle olumsuz bir durumla karşılaşma ihtimali en aza indirilmiştir. Kepçe kulak ameliyatı genel anestezi veya lokal + sedasyon anestezisi veya sadece lokal anestezi altında yapılır.

Ameliyat sırasında esik kulağın arka kısmından yapılır ve görünmez. Ameliyat ortalama olarak 30 dk - 1 saat sürer. Ameliyattan sonra gerekli pansuman ve bandajlar yerleştirilir. Drenaj tüpü kullanılmaz. Sorunsuz bir operasyon için Op. Dr. Nazlı Ekşi deneyimine başvurabilirsiniz.

 

Ameliyat Sonrası

Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibi ameliyat sonrası durumun kontrolü adına gereken sorumlukları üstlenir. Kısa sürede beslenme başlar, ardından hasta mobilize edilir. Genellikle hastanın bir gece hastanede kalmasına gerek yoktur. 2-3 gün sonra bandajlar çıkarılır, ardından hasta duş alabilir.

Ameliyattan 5-7 gün sonra işe veya okula dönülebilir. Hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra, ağır aktiviteler ise bir ay sonra başlayabilir. Bu operasyonların sonucunda insanların kulaklarını sıkılaştırmak için iki hafta saç bandı takması gerekiyor. Ancak bu durum dışında da dikkat edilmesi gereken kavramlar olabilir. Bu nedenle cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibinin önerdiği yönergelere uymanız tavsiye edilir.