Whatsapp
Hizmetlerimiz - Horlama ve Uyku Apnesi Ameliyatları
Horlama ve Uyku Apnesi Ameliyatları
Açık Burun Estetiği Nedir ?
05-07-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Açık Burun Estetiği Nedir ?

Burun estetiği günümüzde en popüler estetik operasyonlardan bir tanesidir. Günümüzde güzellik anlayışı …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Horlama ve Uyku Apnesi Ameliyatları - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Horlama ve Uyku Apnesi Ameliyatları

Uyku apnesi, ciddi sağlık sonuçları olabilecek bir tür uyku bozukluğudur. Siz uyurken nefesinizin periyodik olarak durmasına neden olur. Bu, boğazınızdaki kasların gevşemesi ile ilgilidir. Nefes almayı bıraktığınızda, vücudunuz genellikle uyanır ve kaliteli uykuyu kaybetmenize neden olur. Horlama ise nefes alırken dil, ağız, boğaz veya solunum yollarının titreşmesi gibi şeylerden kaynaklanır. Hem uyku kalitesi hem de solunum yollarının sağlığı adına önem arz eden söz konusu durumlar için cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibinden destek alabilirsiniz.

 

Horlama ve Uyku Apnesine Dikkat!

Uyku apnesi ya da horlama sorununuz varsa bu sorunları tedavi etmeniz son derece önemlidir. Op. Dr. Nazlı Ekşi uzun yıllara dayanan deneyimi ile uyku apnesi ve horlama gibi sorunlarla boğuşan birçok hasta için başarılı operasyonlar geliştirmiştir. Bu sorunlar zamanla metabolik sorunlara veya yüksek tansiyon gibi daha önemli problemlere yol açacaktır. Bu nedenle önemsenmesi son derece önemlidir. Ancak bazen bu sorunların çözümü cerrahi yöntemlerde aranmayabiliyor. Teşhis ve tetkik gerçekleştirmesi adına Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibine danışarak sorunun çözümü adına gereken aksiyonları alabilirsiniz.

 

Uyku Apnesi Ameliyatında Güvenilir Seçim

Tüm ameliyatlar bazı riskler taşırken uyku apnesi, özellikle anestezi söz konusu olduğunda belirli komplikasyonların yaşanması açısından riski yüksek olan bir ameliyattır. Birçok anestezi ilacı boğaz kaslarınızı gevşetir ve bu da işlem sırasında uyku apnesini daha da kötüleştirebilir. Bu nedenle deneyimli ve başarılı bir ekibin müdahale etmesi çok daha doğru olacaktır. Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibi bu alanda onlarca ameliyatı başarı ile sonuçlandırmıştır.

 

Horlama ve Uyku Apnesinde Ameliyatsız Çözümler

Uyku apnesi ameliyatı ile ilgileniyorsanız, denediğiniz semptomlar ve diğer tedaviler hakkında cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ile konuşabilirsiniz. Bir CPAP makinesi veya benzeri bir cihaz kullanmak, oksijen terapisi uygulamak, uyurken kendinizi desteklemek için ekstra yastıklar kullanmak, uyku apnesi olan kişiler için tasarlanmış ağız koruyucu gibi bir oral cihazları tercih etmek, kilo vermek veya sigarayı bırakmak gibi yaşam tarzı değişiklikleri bazen sorunun ameliyatsız çözülmesini sağlayabilir. Ayrıntılı bilgi almak ve en doğru seçimi gerçekleştirmek adına Op. Dr. Nazlı Ekşi deneyimine güvenebilirsiniz.