Whatsapp
Hizmetlerimiz - Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Burun Ameliyatında Neden Ölünür
30-05-2023 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun Ameliyatında Neden Ölünür

Tıbbi işlemler, her zaman belirli riskler taşır ve burun ameliyatı bu kuralın …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Göz Kapağı Estetiği - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Op. Dr. Nazlı Ekşi tarafından başarılı bir biçimde gerçekleştirilen üst veya alt göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçlı değil sağlık amaçlı da gerçekleştirilir. Üst göz kapağında fazlalık varsa kişi gözlerinde yorgunluk hisseder, ağırlık çöker ve okumakta zorlanır. Üst göz kapağının fazlalığı ile kaşlarda düşüklük veya çatıklık oluşur. Bu durum kişinin üzgün veya yorgun görünmesini sağlar.

 

Göz Kapağında Sağlık

Üst veya alt göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçlı değil sağlık amaçlı da yapılır. Eğer bu konuyla ilgili gözlerinize zarar veren bir sorunla yüz yüze olduğunuzu düşünüyorsanız Op. Dr. Nazlı Ekşi önderliğindeki sağlık ekibimizden yardım alabilirsiniz. Üst göz kapağında fazlalık varsa; kişi gözlerinde yorgunluk hisseder, ağırlık çöker ve okumakta zorlanır. Üst göz kapağının fazlalığı ile kaşlarda düşüklük veya çatıklık oluşur. Bu, kişinin sakin, üzgün veya yorgun görünmesini sağlar.

 

Göz Çevresi Estetiği

Üst göz kapağında şişlik, sarkma, fazlalık, alt göz kapağında kırışıklık, alt göz kapağında torbalanma ve sarkma, kaş çatma çizgileri, kaz ayağı, alın çizgileri, göz kapağındaki yağ bezleri, morluk gibi sorunlara estetik müdahaleler uygulanabilir. Basit durumlarda Botulinum Toksin veya kozmetik ürünlerle bu sorunlar giderilebilir. Ancak yine de bu noktada uzman görüşüne başvurmak mantıklı olacaktır. Op. Dr. Nazlı Ekşi kliniğine uğramanız halinde ihtiyacınız olan bilgileri elde edebilirsiniz. Cerrahi işlemler çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır. Bu gibi ayrıntılar Op. Dr. Nazlı Ekşi ve deneyimli ekibi tarafından gerçekleştirilecek olan tetkikler neticesinde belirlenecektir.

 

Ameliyat Süreci

Kliniğimizde gerçekleştirilen operasyonlarda hastanın bekleme süresi Op. Dr. Nazlı Ekşi tasarrufunda olsa dahi göz çevresi ameliyatı ile ilgili genel yargılarda bulunmak mümkündür. Aynı gün kişi evine dönebilir. Göz pansuman ile kapatılmadığı için görmede bir problem yoktur. Ameliyat sonrası göz kapağında iz kalmaz. En güzel iyileşen doku göz kapağıdır. Üst göz kapağı operasyonu, torbalanmayı oluşturan yağ kütlesi olan gözün üst kapağındaki fazla derinin alınmasıyla yapılır.

 

Operasyondan Sonra

Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi muayene sonrasında yaş, cilt durumu ve diğer fiziksel ve tıbbi faktörler gibi ameliyat kararını etkileyecek değişkenleri sizinle paylaşacaktır. Bu operasyon göz kapaklarındaki sarkma, torbalanma ve yorgun ifadeyi ortadan kaldırır. Ayrıca üst göz kapağındaki fazlalık gözlerde ağırlık ve yorgunluğa neden olur. Bu sorun yüzden kişi bir şeyler okurken ya da bilgisayar başında çalışırken uykuya dalabilir. Operasyon kişiye daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır.