Whatsapp
Hizmetlerimiz - Geniz Eti, Bademcik ve Kulak Tüpü Ameliyatları
Geniz Eti, Bademcik ve Kulak Tüpü Ameliyatları
Kapalı Burun Estetiği
02-08-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Kapalı Burun Estetiği

Burun estetiği günümüzde burnundan memnun olmayan birçok kişinin yaptırmak istediği bir operasyondur. …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Geniz Eti, Bademcik ve Kulak Tüpü Ameliyatları - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Geniz Eti, Bademcik ve Kulak Tüpü Ameliyatları

Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibi bademcikler, kulak enfeksiyonları ve adenoit sorunlarıyla kliniğimize gelen birçok hastayı tedavi etmiştir. Ebeveynler ve çocuklar için kaçırılan uykunun en yaygın nedenlerinden bazıları sık görülen kulak enfeksiyonları, bademcik iltihabı ve adenoidittir. Bazı çocuklar soğuk algınlığının ardından iyileşmiş olsa da bazen bu rahatsızlığın kronikleştiği söylenebilir. Bademcik, geniz eti ve kulak sorunları hakkında en ufak bir şüphe duyuyorsanız harekete geçmelisiniz. En iyi tedavi, erken tedavidir. Bu düsturla merak ettiğiniz veya kuşku duyduğunuz bir durum varsa Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışabilirsiniz.

 

Bademcik Cerrahisi

Yaygın olarak dolaşan efsanenin aksine, bademcikler aslında yararlı bir amaca hizmet eder veya etmelidir. Lenfatik sistemin bir bileşeni olarak, zararlı bakteri ve virüsleri savuşturmak, onları boğazınıza inmeden ve sisteminize girmeden yakalamak için tasarlanmışlardır.

Ne yazık ki birçok çocukta bademcikler enfekte olur ve iltihaplanır. Bu duruma bademcik iltihabı denir. Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi bademcik iltihabı sorunu yaşayan kişileri başarılı bir operasyon neticesinde sağlığına kavuşturur.

 

Adenoid Cerrahisi

Bademcikler gibi, adenoidler de vücudun bağışıklık sisteminin bir parçasını oluşturur. Ancak varlığı, bazı çocuklarda olmamasından daha çok sorun yaratabilir. Burun boşluğunun arkasında toplanan bu lenf dokusu yığınının, bakteri ve virüslerin buruna girdikten sonra sisteme daha fazla gitmesini engellemeye yardımcı olması gerekiyor. Adenoidler, özellikle 5 yaşın altındaki küçük çocuklarda bulunur.

Sık soğuk algınlığı, sinüs enfeksiyonları ve kulak enfeksiyonları, özellikle nefes almayı engellediklerinde, bazı çocuklar için geniz etinin çıkarılmasını tıbbi bir gereklilik haline getirebilir. Çocuğunuz solunum ya da konuşma sorunları yaşıyorsa, uyku apnesi varsa ya da tekrarlayan sinüs ve kulak enfeksiyonları yaşıyorsa bu noktada sorun yaşıyor olabilir. Cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışarak merakınızı giderebilirsiniz.

 

Kulak Tüpü Ameliyatı

Op. Dr. Nazlı Ekşi uzun yıllardır birçok farklı hasta için kulak tüpü operasyonlarını başarıyla sonuçlandırmıştır. Bazı küçük çocuklar ağrılı ve bitmeyen kulak enfeksiyonlarıyla savaşır. Bazen bademcikler, geniz eti ve kulaklarla ilgili sorunlar aynı anda ortaya çıkar. Bunun nedeni, bir çocuğun kafa anatomisinin olgunlaşmamış, dar, zayıf, boşalması zayıf ve hala gelişme aşamasında olmasıdır.

Çocuklar için ciddi sorun teşkil eden bu konuya hassas bir yaklaşım sergilenmesi gerekir. Çocuğunuz kulak enfeksiyonu ile ilgili kronik sorunlar yaşıyorsa Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibinin uzmanlığına danışabilirsiniz.