Whatsapp
Hizmetlerimiz - Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti)
Revizyon Burun Estetiği  Hakkında Bilgiler
03-07-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Revizyon Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

Burun estetiği birçok hasta için güzel sonuçlar doğuran ve oldukça tercih edilen …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Rinoplasti - Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibinin uzun yıllara dayanan deneyimi ile tercih edebileceğiniz Rinoplasti operasyonu, burnun şeklini değiştiren bir estetik ameliyatıdır. Rinoplasti için motivasyon, burnun görünümünü değiştirmek, nefes almayı iyileştirmek veya her ikisi olabilir. Burun yapısının üst kısmı kemik, alt kısmı ise kıkırdaktır. Rinoplasti kemiği, kıkırdağı, cildi veya her üçünü de değiştirebilir. Karar vermeden önce cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ile rinoplastinin sizin için uygun olup olmadığı ve neler yapılabileceği hakkında konuşmalısınız. Burun estetiğini planlarken, cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibi diğer yüz özelliklerinizi, burnunuzdaki deriyi ve neyi değiştirmek istediğinizi dikkate alacaktır. Ameliyat için uygun bir adaysanız, cerrahımız size özel bir plan geliştirecektir.

 

Rinoplasti Ameliyatı Neden Yapılır? Riskleri Var Mıdır?

Rinoplasti; burnunuzun boyutunu, şeklini veya oranlarını değiştirebilir. Bir yaralanmadan kaynaklanan deformasyonları onarmak, bir doğum kusurunu düzeltmek veya bazı nefes alma zorluklarını iyileştirmek için yapılabilir. Herhangi bir büyük ameliyatta olduğu gibi, rinoplasti için de aşağıdaki sorunlar meydana gelebilir:

• Kanama

• Enfeksiyon

• Anesteziye karşı olumsuz bir reaksiyon

Op. Dr. Nazlı Ekşi deneyimli ekibi ile birlikte burun estetiği ameliyatını olabildiğince sorunsuz atlatmanız için yeterli donanıma sahiptir.

 

Rinoplasti Ameliyatı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Rinoplastiyi planlamadan önce, ameliyatın sizin için uygun olup olmadığını belirleyen önemli faktörleri tartışmak için cerrahımızla görüşmelisiniz. Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibi bu noktada gereken tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacaktır. Anesteziden sonraki ilk birkaç gün yavaş tepki verme ve muhakeme güçlüğü yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, ameliyattan iyileşirken kişisel bakım işlerinize yardımcı olması için bir aile üyesi veya arkadaşınızın sizinle bir veya iki gece kalmasını sağlayın.

 

Rinoplasti Ameliyatının Sonrası

Ameliyattan iki hafta önce ve sonra aspirin veya ibuprofen (Advil, Motrin IB, diğerleri) içeren ilaçlardan kaçının. Bu ilaçlar kanamayı artırabilir. Yalnızca cerrahımız tarafından onaylanan veya reçete edilen ilaçları alın. Ayrıca bitkisel ilaçlardan ve reçetesiz satılan takviyelerden kaçının.

Sigara içiyorsanız, sigarayı bırakın. Sigara içmek ameliyattan sonra iyileşme sürecini yavaşlatır ve enfeksiyon kapma olasılığınızı artırabilir. Rinoplasti, ameliyatınızın ne kadar karmaşık olduğuna ve cerrahımızın tercihine bağlı olarak sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi gerektirir. Hangi anestezi tipinin sizin için en uygun olduğunu ameliyattan önce doktorumuz Op. Dr. Nazlı Ekşi ile görüşebilirsiniz.