Whatsapp
Hizmetlerimiz - Boyun Gençleştirme
Boyun Gençleştirme
Kapalı Burun Estetiği
02-08-2022 - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Kapalı Burun Estetiği

Burun estetiği günümüzde burnundan memnun olmayan birçok kişinin yaptırmak istediği bir operasyondur. …

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

+90 555 142 53 89

Boyun Gençleştirme - Op. Dr. Nazlı Ekşi

Boyun Gençleştirme

Genellikle kozmetik iyileştirmenin odak noktası yüzdür. Yine de, en çok yaşlılık gösteren vücut bölgelerinden biri boyundur. Boyunlar, yüzde alınana benzer biçimde ve muazzam miktarda güneşe maruz kalır ancak boyun derisi genellikle iyi korunmaz. Kozmetik tedaviler yalnızca yüze uygulanırsa boyun açısından uyumsuz bir cilt görünümü oluşabilir. Bu nedenle boynun gençleştirilmesi önemlidir. Boynunuzun durumu ve bu noktada herhangi bir operasyon gerekip gerekmediği konusunda kararsızlık yaşıyorsanız cerrahımız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibine danışarak bilgi alabilirsiniz.

 

Boyun Kremleri Yeterli Olur Mu?

Boyun gençleştirme işlemi pahalı boyun kremlerinden daha fazlasını gerektirir. İnsanlar bu tedavilerin popülaritesi hızla arttığından, boynu gençleştirmek için yeni tedavi protokolleri geliştirilmiştir. Op. Dr. Nazlı Ekşi boyun estetiği ile ilgili son teknolojileri kullanabilen bir cerrahtır.

Belirgin platismal bantlar, sarkan cilt, aşırı yağ ve boyun bantları boyunlarımızın yaşını göstermesine neden olur. Tedavi seçenekleri arasında Fraxel lazer, Microneedling, Ultherapy, Thermage, enjekte edilebilir Botox ve dolgu maddeleri bulunur. Boynunuzla ilgili hangi işlemin doğru seçenek olduğunu merak ediyorsanız Op. Dr. Nazlı Ekşi ve ekibinden destek alabilirsiniz.

 

Belirgin Platismal Boyun Bantları

Boyundaki deri daha incedir ve yaşlandıkça daha da ince hale gelir. Boynun ön kısmında ve çene altında aşırı derecede belirgin veya sarkan boyun kas bantları, içine doğrudan Botox veya Dysport gibi bir nörotoksin enjekte edilerek yumuşatılabilir. Uzun yıllara dayanan deneyimi ile Op. Dr. Nazlı Ekşi bu noktada ihtiyacınız olan kararı verecek ve operasyonu başarı ile gerçekleştirecektir. Enjeksiyondan birkaç gün sonra, bantlar kayboluyor gibi görünür ve bu da genellikle çarpıcı biçimde geliştirilmiş bir siluet ile sonuçlanır.

 

Gıdı

Nörotoksin (Botox veya Dysport) enjeksiyonlarının başka bir kullanımı, alt yüzde yer alan bezeyi azaltmaktır. Bunun anlamı da daha belirgin bir çene çizgisi ve daha pürüzsüz bir boyun elde etmektir. Bu operasyon boynun ön kısmındaki boyun bantlarına ve çene açısına giren yan bantlara enjekte edilerek gerçekleştirilebilir. Op. Dr. Nazlı Ekşi gerçekleştirdiği onlarca operasyonun referans kabul edilmesi itibariyle bu operasyonu da başarıyla sonuçlandıracaktır.

 

Yatay Boyun Çizgileri

Boyun kırışıklıkları, ilerleyen yaşla birlikte cilt elastikliği azaldıkça oluşan yaşlanmanın açık bir belirtisidir. Genellikle kolye çizgileri olarak adlandırılan bu yatay boyun kırışıklıkları zamanla daha da derinleşir. Neyse ki, Restylane Silk gibi mikroiğneleme ve/veya enjekte edilebilir dolgu maddeleri ile en aza indirilebilirler. Bu işlemler sırasında kırışıklıklar bozulur ve yeni destek yapıları ile doldurulur. Daha fazla bilgi için Op. Dr. Nazlı Ekşi tecrübesine güvenebilir, bilgi alabilirsiniz.