Whatsapp

Revizyon Burun Estetiği Neden Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 05-03-2023      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Yeniden burun estetiği ameliyatı yaptırılmasına revizyon burun estetiği denilmektedir. Revizyon burun estetiği yaptırılması için öncelikle olarak ilk ameliyatın iyileşmiş olması gerekir. Ameliyatın etkileri bitmeden yeni ameliyat yapılması tavsiye edilmez. Uzmanlarımız tarafından da revizyon burun estetiği ameliyat süreci belirlenirken her zaman sağlık ön planda tutulmaktadır. Revizyon burun estetiği yaptırmak için uzmanlarımızdan istediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Revizyon Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği revizyonu yaptırılmasının farklı sebepleri olabilmektedir. Kliniğimize gelerek revizyon burun estetiği yaptırmak isteyen danışanlarımızın çoğu daha önce yaptırdığı estetikten memnun olmadığı için revizyonu tercih ettiğini dile getirmektedir. Aynı zamanda olası komplikasyonlar, ameliyatın yan etkileri, istenilen sonucun alınamaması gibi birçok farklı sebep de bulunmaktadır. Revizyon ameliyatı yaptırmak isteyenler iyileşme süreçlerini mutlaka tamamlamalıdır. Aynı zamanda uzun süreli sağlık sebepleri ya da kaza gibi gelişmelerden dolayı da revizyon burun estetiği yapılabilmektedir.


Revizyon Burun Estetiği Ameliyatının Gerektiği Durumlar Nelerdir?

Revizyon estetik ameliyatları sadece burun için yapılmamaktadır. Vücudun farklı noktalarında gerçekleştirilen kalıcı estetik operasyonlarının çoğu için revizyon seçeneği bulunur. Revizyon burun estetiği ameliyatını yaptıran kişilerin nedenleri farklı olabilmektedir. Revizyon burun estetiğinin zorunlu ya da gerekli olduğu durumlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Asitmetrik bir görüntü oluşması
  • Burun yapısının oturmaması
  • Nefes almada güçlük çekilmesi
  • Burun valfinin kapanması
  • Kemerin ilk operasyonda ideal düzeyde alınmaması
  • Burun ucuna ilk ameliyatta müdahale edilmemesi
  • Burun deliklerinin büyümesi ya da karşıdan görünür olması
  • Altın oranın yakalanmaması

Revizyon burun estetiği yapılmasının gerekli olduğu durumlardır. Bu durumlar karşısında tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi uzmanlarımıza aktarabilir ve revizyon için süreç planı yapabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası Sorunlar Kaça Ayrılır?

Burun estetiği sorunları revizyon gerektirdiği takdirde 3 ana gruba ayrılmaktadır. Bu gruplara bağlı olarak revizyon burun estetiğinin alanı ve süreci belirlenir. Burun estetiği sonrası karşılaşılan revizyon gerekliliği grupları şunlardır:

•    Minör grup

•    Orta derece grup

•    Majör grup

Minör grupta yer alan sorunlar arasında hafif düzeydeki komplikasyonlar bulunur. Orta derecede asimetrinin yanı sıra düzensizlik de yer almakta ve solunum problemleri görülmektedir. Son grup olan majör sorunlar da ise nefes almayı, kemik yapısını veya kıkırdağı olumsuz etkileyen sonuçlar yer alır.

Revizyon Burun Estetiği Öncesinde Görüşme Yapılır Mı?

Revizyon burun estetiği öncesinde mutlaka uzmanlar ile görüşme yapılması ve fikir alınması gerekir. Danışanlarımız, uzman hekimlerimiz ile görüşerek ihtiyaçlarını dile getirebilirler. Bu ihtiyaçlar gözetilerek revizyon burun estetiğinin neyi kapsaması gerektiği planlanmaktadır. Bu sebeple de danışmanlarımızın uzmanlarımıza isteklerini net şekilde aktarması son derece önemlidir. Revizyon burun estetiği ameliyatından istenilen sonucu alabilmek için beklentiler ve sorunlar hasta ve doktor arasında mutlaka paylaşılmalı ve mutabık olunmalıdır.

Revizyon Burun Estetiği Ne Zaman Yaptırılır?

Revizyon burun estetiği yaptırma zamanı oldukça önemlidir. Burun estetiği yaptırdıktan sonra revizyon ameliyatına ihtiyaç duyan kişiler mutlaka 1 sene beklemelidir. İlk estetik ameliyatını tamamen iyileşmesi ve burnun oturması için 12 aylık bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Daha büyük sorunlar yaşanmaması adına revizyon burun estetiğinin 12. aydan sonra gerçekleştirilmesi önerilir.

Burun Estetiği Revizyonu Acılı Bir Ameliyat Mı?

Burun estetiği revizyon ameliyatı genel anestezi etkisi altındayken gerçekleştirilmektedir. İlk ameliyatta da olduğu gibi hastalar ameliyat esnasında herhangi bir acı hissetmemektedir. Anestezinin etkisinden sonra revizyon burun estetiği ameliyatı ağrı ve acıya sebep olabilir. Bu sorunun önüne geçmek adına hafifletici ilaçlar ve yöntemler önerilmektedir. Uzmanlarımız tarafından tüm süreç ile ilgili bilgi ve tavsiyeler tüm danışanlarımıza verilmektedir.

Ayrıca revizyon burun estetiği konusunda daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan yazıyı okuyabilirsiniz.

Son Yazılar