Whatsapp

Liplift (Dudak Kaldırma) Nedir?

Yayınlanma Tarihi: 16-01-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Dudak kaldırma ameliyatı ile kalın ve dolgun dudaklar giderek daha moda hale geliyor. Dergilerde, filmlerde, televizyonlarda ve hatta ünlü isimlerde; Gülümsememizi güçlendiren ve yüzümüzde ahenk yaratan kalın, hacimli, şehvetli, yumuşak ve nemli dudaklara sahip olmayı her geçen gün daha fazla erkek ve kadın hayal ediyor. Estetik ve tıp sürekli gelişiyor. Büyük dudaklar için artık ameliyata gerek yok çünkü Liplift sayesinde dudaklara dolgun bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Dudak Kaldırma Nedir?

Son yıllarda çok rağbet gören dudak kaldırma ameliyatı, üst dudağı kaldıran ve philtrum'u (burun tabanı ile üst dudak arasındaki boşluk) kısaltan küçük bir kesi ile çekici ve şehvetli dudaklar elde eden yenilikçi ve basit bir estetik tedavisidir. Sonuç, daha büyük hacimli ve daha genç dudaklardır. Burun alt kısmının altına gizlenmiş küçük bir kesi yapılması, ardından üst dudağın burunla birleştiği bölgeden derinin alınması ve son olarak dikilmesinden ibarettir. İyileşme süreci çıkarılacak doku miktarı, söz konusu vakanın tipine bağlı olacaktır.

Dudak Kaldırma Liplift Nasıl Uygulanır?

Müdahaleden bir ay sonra ödem ve şişliklerin azalması nedeniyle doğal bir sonuç oluşur. Skar bölgesinin onarım süresi genellikle bir yıl sürer. Çoğu durumda, yara izi sonunda görünmez hale gelecektir. Çok basit bir işlemdir, ameliyat sonrası bakım minimumdur, ancak iyileşmesi için hasta en az iki hafta önce ve dört hafta sonra sigara içemez. Tedaviler basittir ve müdahale sonrası estetisyen tarafından belirtilmelidir. Yaranın kenarlarına baskı yapmamak için fazla hareket etmemeye çalışılması önerilir.

Dudak kaldırma ameliyatı güvenli bir tıbbi seçenektir. Riskler çok düşüktür, cerrahınız sizi bilgilendirecektir. Ameliyattan bir yıl sonrasına kadar, geliştirme ve sonuçların beklendiği gibi olmasını sağlamak için düzenli kontroller ve testler yapılabilir. Dudak kaldırma ameliyatı sonuçları, kozmetik tıpta yaygın olarak kullanılan hyaluronik asit gibi dudak dolgu maddelerinin aksine güvenlidir. Lip Lift, üst dudağın ifadesini güzelleştirmeyi başaran ve bölgeye tamamen kalıcı bir duygusallık kazandıran yeni bir tedavidir.

Liplift (Dudak Kaldırma) Teknikleri Nelerdir?

Doğrudan dudak kaldırma, subnazal megafon, merkezi dudak kaldırma, köşe dudak kaldırma, İtalyan dudak kaldırma gibi teknikleri vardır. Dudak kaldırma ameliyatı, başlangıçta üst dudağı gençleştirmek için tasarlanmış, ancak mükemmel sonuçları bizi bugün daha çekici ve hacimli dudaklar elde etmek için kullanmaya yönlendiren yenilikçi bir prosedürdür. Dudaklarımızın görünümü zamanla şeklini kaybeder. Yüzün yaşlanma belirtisi olarak tanımlanan üst dudak incelir ve nazolabial kıvrım uzar. Derinin burnunun üst dudakla birleştiği bölge olan nazolabial kıvrım, yaşlandıkça alçalır, düzleşir ve uzar. Bu sorun dudak kaldırma ile kolayca düzeltile bilinir.

Doğal cerrahi liplift yani dudak kaldırmada eşsiz sonuçlar alınır. Doğal cerrahi yöntemleri ile agresif ameliyatlara gerek kalmadan, dudaklarınızı gençleştiren, kalıcı hacim sağlayan ve hızlı iyileşme ile %100 doğal sonuçlar sağlayan konforlu bir dudak kaldırma ameliyatı garanti edilir. Dudak kaldırma ameliyatı minimal invaziv tekniklerle lokal anestezi altında yapılır. Geleneksel tekniklerden 4 kat daha hızlı iyileşme süreleri vardır. Bandaj gerektirmeden doğal ve kalıcı sonuçlar elde edilir. İşlemler bir ile iki saat arasında gerçekleşir. Dolgu malzemeleri veya protez kullanımı kişiye özel uygulanır.

Operasyon sonrası bazı durumlarda hastaneye yatmayı gerektirebilir. Operasyon sonrası birkaç gün içinde sıradan hayatınıza geri dönebilirsiniz. Dudak kaldırma ameliyatı tekniği, üst dudakları yukarı kaldırmayı ve böylece onlara hacim ve daha genç bir görünüm kazandırmayı amaçlayan minimal invaziv bir işlem olarak güvenli bir şekilde yapılır. Ek olarak, bu prosedür dudağa genç hastalardaki endikasyonunu açıklayan bir dizi iyileştirme de sağlayacaktır.

Son Yazılar