Whatsapp

İyi Bir Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır?

Yayınlanma Tarihi: 28-05-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Son zamanlarda birçok kişinin burun estetiği yaptırmak istediği görülmektedir. Op. Dr. Nazlı Ekşi bunun için hizmetinizdedir. Her ne kadar birçok kişi birçok klinikte burun estetiği ameliyatı olsa da her burun estetiği başarılı olmamaktadır. Başarılı bir burun estetiği sağlık anlamında sıkıntı yaşamamaktan ya da burun şeklinin büyük ölçüde değişmesinden ibaret değildir.

Burun ameliyatı olmuş kişilerde gözlemleyerek farkına varan bilinçli kişilerin sayısı da oldukça artmıştır. Bu neden ile iyi bir burun estetiği nasıl olmalıdır sorusu burun estetiği yaptırmayı düşünen kişiler tarafından araştırılmaktadır. İyi bir burun estetiği için bazı kriterler vardır. Burun estteiği ameliyatı sonrası bu özellikleri taşıyan burun şekilleri başarılı olmuştur denilebilir. Peki, iyi bir burun estetiği nasıl olmalıdır?

Başarılı Burun Estetiği

İlk olarak estetik operasyon geçirmiş burunun, iyileşme sürecinin ardından güzel görünmesi elbette önem taşımaktadır. Güzellik kavramının göreceli olmasından dolayı, estetik ameliyat geçirmiş burunun da güzel olup olmaması kişiden kişiye ve hatta kültürden kültüre değişiklik gösterebilmektedir.

Bu neden ile aslına bakılır ise bu güzellik kavramı noktasında kişinin kendisinin beğenmesi en önemli unsur olabilir. İkinci olarak yüz yapısına ve görüntüsüne uygun bir burun olmalıdır. Her yüz yapısına her burun şekli yakışmaz. Bu neden ile sizin yüz tipinize hangi tip burunun yakışacağını öğrenmek için Op. Dr. Nazlı Ekşi’den bir randevu alabilir ve bu konuyu detaylı olarak görüşebilirsiniz.

İyi Burun Estetiği Nasıl Olur ?

İyi bir burun estetiği, estetik olduğu anlaşılmayan doğal görünümlü bir burun olmasından geçmektedir. Yapay durmayan ve doğuştan gelen bir güzellik görüntüsü yakalamak oldukça önemlidir. Bu konuda alanının uzmanı olanOp. Dr. Nazlı Ekşi sizlere yardımcı olabilmektedir.

Yapılan bazı araştırmalara göre başarılı bir burun estetiği ameliyatı için üst dudak ile burun ucunun arasındaki açının 110 derece olması gerektiği ortaya konulmuştur. Özellik ile kadınlarda üst dudak ile burun ucu arasındaki açı 90 dereceden az olduğu takdirde erkeksi bir görünüm olduğu görülmektedir.

Bu neden ile ameliyat esnasında doğru açıyı ayarlayabilmek oldukça önemlidir. Bu konuda kendinizi Op. Dr. Nazlı Ekşi'nin güvenli ellerine teslim edebilirsiniz. Böyle detaylı, hassas ve önemli konularda alanının uzmanı ve tecrübeli olmak oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu konuda Op. Dr. Nazlı Ekşi doğru adrestir.

Burun Ameliyatı Öncesi Kontrol Nasıl Olur ?

Ameliyat öncesi kapsamlı bir muayene de oldukça önem taşımaktadır. Estetik ameliyatı yapılacak olan burunun daha önce geçirdiği operasyonlar ve deformasyonlar ile ilgili doktorun tam bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede estetik ameliyat için hangi tekniği ve nasıl uygulayabileceğini tam olarak saptayabilir ve başarılı bir burun estetiği ameliyatı gerçekleşmiş olur.

İyi bir burun estetiği ameliyatının en önemli özelliklerinden biri de hastanın isteklerini karşılayabilmesidir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin ardından kişi aynaya baktığında hayalindeki yüzü ve burunu görüyor ise ameliyat başarılı olmuştur denilebilir. Ancak elbette altın oran ve yüz yapısının dahilinde hastanın istekleri karşılanmalıdır.

Kişinin abartılı istekleri konusunda doktoru ile konuşması ve ortak bir paydada buluşması gerekmektedir. Görüntünün doğallığı bozulmamalıdır. İyi bir burun ameliyatının diğer bir önemli hususu ise nefes alıp vermede herhangi bir sorunun meydana gelmemesidir. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin ardından nefes almakta güçlük çekmek başarısız bir burun ameliyatı yaşanmış demektir. Bu tip olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için Op. Dr. Nazlı Ekşi’yi tercih edebilirsiniz.

İyi Bir Burun Ameliyatı İçin Op. Dr. Nazlı Ekşi

Op. Dr. Nazlı Ekşi’den randevu alabilir ve tüm sorularınızı ve isteklerinizi bildirebilirsiniz. Mümkün olan ve sağlığınızı koruyacak en iyi burun estetiği ameliyatını gerçekleştirecektir. İyi bir burun estetiği nasıl olmalıdır sizi bilgilendirecektir.

Son Yazılar