Whatsapp

Burun Estetiğinin Yararları

Yayınlanma Tarihi: 07-12-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiği ameliyatı kliniğimizde uygulanan profesyonel işlemler arasında bulunur. Rinoplasti adı ile de bilinen burun estetiği ameliyatı, uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Her danışanımız için özel planlama ve hazırlık yapılarak süreç başlatılır. Estetik açıdan önemli operasyonlardan biri olan burun estetiği ameliyatında gereken özenin danışanlarımız tarafından da gösterilmesi gerekir.

Burun estetiği kolay gibi görünmesine karşın zor bir süreçtir. Ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek komplikasyon oranı yüksektir ve bu sebep ile de uzmanlarımızın önerilerinden uzaklaşmamak gerekir. Danışanlarımızın iyileşmek için kendilerine zaman tanımaları ve karşılaşacakları semptomlara hazırlıklı olmaları önerilir. Tüm süreç boyunca danışanlarımızın yanında olan uzmanlarımız, kontrol ve muayeneler ile de danışanlarımızı desteklemeye devam etmektedir.

Burun Estetiği Ne Zaman İyileşir ?

Burun estetiği iyileşmesi için zaman verilmesi gerekir. Burun estetiği ameliyatı yaptırdıktan sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde iyileşme süreci başlamaktadır. Burun estetiği yaptıran herkesin kendisine dikkat etmesi ve ameliyat sonrası gereken özenin gösterilmesi gerekir.

Burun estetiği yaptırdıktan sonra yüzde şişik ve morarma ile karşılaşılabilmektedir. Dolayısı ile yüzün ve ameliyat sonrası ortaya çıkan komplikasyonların iyileşmesi için kişilerin kendilerine gereken değeri vermeleri gerekir. İyileşme sürecinde bakım ve tedaviye önem verilmediği takdirde iyileşme süreci uzayacaktır.

Burun Estetiği Tehlikeli Mi ?

Burun estetiği ameliyatının riskleri ile diğer operasyonların riskleri benzerdir. Kliniğimizde yer alan uzman hekimlerimiz ve profesyonel süreç yönetimi sebebi ile riskler en aza indirilir. Burun estetiği tehlikeli bir operasyon değildir ancak iyileşme süreci boyunca ortaya çıkabilecek bazı yan etkiler bulunur.

Burun estetiği yaptırdıktan sonra ortaya çıkan komplikasyonları azaltmak adına uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulmalıdır. Her danışanımız için özel tedavi yöntemleri belirlenir ve tedavi yöntemleri iyileşme sürecini kısaltır. Burun estetiği operasyonu sonrası ortaya çıkabilen komplikasyonlar şunlardır:

•    Zor nefes almak

•    Operasyon yapılan bölgede uyuşukluk

•    Operasyon yapılan bölgede morarma

•    Şişlik

•    İz Bu sorunlar uzman cerrahlarımız tarafından yapılan operasyonlarda en aza indirilir.

Güvenle ve sorunsuz şekilde burun estetiği yaptırmak için uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Burun Estetiğinin Yararları Nelerdir ?

Burun estetiği yaptırmanın faydaları özellikle psikolojik etkileri yüksektir. Burun estetiği yaptıran danışanlarımızdan aldığımız birçok yorum bulunmaktadır. Kendilerini daha iyi hissettikleri ve özgüvenlerinin arttığını dile getirmektedirler. Burun estetiği yaptırmanın yararları şu şekilde sıralanabilir

•    İstenilen görünüme kavuşma

•    Öz güven ve öz sevginin yükselmesi

•    Burun görüntüsü sebebi ile karşılaşılan zorbalığın engellenmesi

•    Burunda kusur olarak tanımlanan noktaların düzenlenmesi

•    Altın oranın yakalanması

•    Nefes alıp vermeye dair oluşan sorunların giderilmesi

Burun estetiği yapıldığında eğer öncesinde horlama sorunu var ise onun iyileştirilmesi de mümkündür. Burun estetiği ile hem daha rahat bir uyku süreci yaşanırken hem de kişiler dış görünüşleri ile de barışabilirler. Ameliyat öncesinde gösterdiğimiz tüm desteği ve özveriyi, ameliyat sonrasında da danışanlarımıza sunmaya devam ediyoruz.

Burun Ameliyatı Türleri Nelerdir ?

Burun estetiği ameliyatının çeşitleri iki kategoriye ayrılmaktadır

. Bu kategoriler şu şekilde sıralanabilir:

•    Açık burun estetiği ameliyatı

•    Kapalı burun estetiği ameliyatı

Her iki yöntem de uzman hekimlerimiz tarafından sürdürülmektedir. Her danışan için özel olarak süreç planı hazırlanmakta, gerekli tetkik ve muayenelerin ardından operasyona geçilmektedir. Burun estetiği ameliyatı türlerinde kullanılan yöntemler ve detayları danışanlarımıza aktarılır ve en uygun olan seçenek tercih edilir.

Burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen herkes benzer süreçlerden geçse de kişiselleştirilmiş programlar ile hareket edilmesi son derece önemlidir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz tüm işlemler ve operasyonlar son derece profesyonel olup Sağlık Bakanlığı onayı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Son Yazılar