Whatsapp

Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

Yayınlanma Tarihi: 18-03-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Revizyon burun estetiği yaptıracak olan kişiler için ameliyat öncesinde bazı öneriler bulunmaktadır. Bu önerilerin değerlendirilmesiyle birlikte kişilerin daha kolay bir ameliyat süreci geçirmesi ve ameliyat sonrasında oluşacak olan komplikasyonların önüne geçilmesi mümkün olmaktadır. Doktorlar tarafından verilen öneriler neticesinde hastaların en iyi şekilde süreçleri yönetmesi sağlanabilmektedir. Doktorlar tarafından sunulan öneriler ise şu şekildedir:

•    Hastaların ameliyat öncesinde bitkisel takviyeler alarak kendilerini korumaları oldukça önemlidir.
•    Ameliyat öncesinde hastaların sigara kullanıyor olması halinde 2-3 hafta kadar öncesinde sigara kullanımını bırakması estetik ameliyatlarının daha başarılı gerçekleşmesine yardımcı olur. 
•    Burun estetiği ameliyatından önce kişilerin düzenli bir şekilde kullanmış olduğu ilaçlar varsa tetkiklerin yapılması esnasında mutlaka bildirilmesi gerekir.
•    Antalya burun estetiği ameliyatları için tercih edilecek doktorun alanında uzman olması önemli olan bir detaydır ve ameliyat öncesinde yapılması gereken ağır bir iş varsa doktora bildirilmesi ve yönlendirme doğrultusunda hareket edilmesi gerekir. 

Burun Estetiği Neden Yaptırılır?
Burun estetiklerinin kişiler için yaptırılma nedenleri oldukça farklılık göstermektedir. Bazı ameliyatlar kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesi için yapılırken bazı durumlar sağlık açısından hayata geçirilmesi gereken zorunlu süreçleri içerir. Hastaların burunlarına aldıkları hasar ve yaralanmalar sonucunda oluşan deforme durumlarının giderilmesi için estetik ameliyatları yapılabilir. Aynı zamanda doğum esnasında kişilerin kusurlarını giderebilmesi için fiziksel görünüşün tamamen değişmesi için tercih edilebilir. Solunum açısından güçlük durumlarının oluşması halinde ameliyat tercih edilebilecek olan bir diğer seçenektir. 

Antalya Burun Estetiği Önerileri

Revizyon burun estetiği yaptıracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok nokta bulunur. En önemli nokta ise doktor ve klinik seçimidir. Hastaların alanında uzman olan doktorlar ile iletişime geçerek tüm süreci profesyonel olarak yürütebilmesi dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Ameliyat sonrasında ise hastaları bekleyen iyileşme süreçlerinin en az ameliyat öncesi kadar önemli bir şekilde yürütülmesi gerekir. 
Estetik ameliyatları sonrasında hastaların burunlarında şişlik meydana gelmesi halinde şişliği azaltmak için yatış pozisyonlarını doktor önerilerine göre düzenlemesi gerekir. Burnun hasar almasından kaçınılması için hasar oluşabilecek olan tüm süreçlerden uzak durulması gerekir. 

Burun estetik ameliyatı sonrasında ödemi en aza indirgemek için doktorların tavsiye etmiş olduğu diyet programlarının uygulanması oldukça önemli olan bir konudur. Estetik tarihinden sonra üç ay boyunca buruna yük olabilecek olan güneş gözlüğü takılmasından uzak durulması gerekir. 
Burnun nasıl temizleneceği ve tıkanıklıkların nasıl giderileceği doktor kontrolünde bilgilendirmeler doğrultusunda yapılmalıdır. Aynı zamanda düzenli bir şekilde kontrollere gitmek ve gelişmeleri takip etmek burun estetik ameliyatlarında önemli olan bir konudur. Her ameliyatta olduğu gibi burun estetik ameliyatlarından sonra da belirli bir süre komplikasyonların oluşması durumuyla karşılaşılabilir. Bu durumlarda kişilerin sakin kalarak uzman doktorları ile iletişime geçmesi ve kontrollerin yapılması önemlidir. 
Antalya burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler için alanında uzman olan Op. Dr. Nazlı Ekşi profesyonel olarak hizmet sağlamaktadır. Doktorun yaptığı tüm işlemler ve detaylı bilgilerin edinilebilmesi için web sitesinin ziyaret edilmesi ve iletişime geçilmesi yeterli olmaktadır.

Son Yazılar