Whatsapp

Burun Estetiği Sonrası Şişme ve Morarma

Yayınlanma Tarihi: 18-05-2023      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiğinde şişme ve morarma sık yaşanan komplikasyonlar arasındadır ve son derece normaldir. Danışanlarımız, operasyon sonrası burun ve göz çevrelerinde karşılaşacakları şişme ve morluk için önceden bilgilendirilmektedirler.

Burun estetiği yaptırdıktan sonra yüzün belirli bir bölümünün şişmesi ve morarması olağan kabul edilir. Şişliğin ve morluğun boyutları olağanüstü derecede büyür ise uzmanlarımız ile görüşülmesi tavsiye edilir. Burun estetiği yaptıran herkes şişme ve morarma gibi semptomlar ile karşılaşmaktadır. Bu süreçte uzmanlarımız tarafından önerilen tedavi yöntemlerinin uygulanması, uyku pozisyonuna ve beslenmeye dikkat edilmesi belirtilerin azalmasını sağlayacaktır.

Burun Estetiği Neden Yaptırılmalı?

Burun estetiği yaptırma sebebi her danışanımız için farklı olabilmektedir. Sebep ne olur ise olsun her zaman önce sağlık durumunu önemsiyor ve mevcut koşulları gözeterek danışanlarımızı yönlendiriyoruz. Özellikle görüntü gibi estetik sebeplerden dolayı operasyon yaptırılması danışanlarımızın psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir.

Kadın ya da erkek danışanlarımız fark etmeksizin, burun estetiği ile herkes istediği görünüme kavuşabilir. Burun estetiği yaptırılmasının ardından özellikle rahatsızlığı yüksek seviyede olan kişilerin stres seviyesinin düştüğü, öz sevgilerinin arttığı bilinen bir gerçektir.

Burun Estetiği Zor Mu?

Burun estetiği zor bir ameliyat olarak bilinmesine karşın uzmanlarımız tarafından yapılan tüm çalışmalar danışanlarımızı rahatlatmaya yöneliktir. Zor bir süreç olarak benimsense de kullanılan yöntemler ve kliniğimizde bulunan imkanlar sebebi ile herkes bu süreci kolay bir şekilde atlatabilmektedir. Burun estetiği yapılırken gerekli tüm önlemler alınır ve her danışan için özel program çıkarılır.

Burun Estetiği Acıtır Mı?

Burun estetiğinin acısı ve ağrısı ile karşılaşılabilmektedir. Operasyon esnasında genel anestezi uygulaması yapıldığı için danışanlarımız ağrı ya da acı hissetmezler. Ancak operasyon sonrasında ağrı hissi oluşabilmektedir. Bu durumda danışanlarımızın daha rahat ve konforlu hissedebilmeleri için uzmanlarımız tarafından önerilen yöntem ve ilaçlar bulunmaktadır. Ağrı miktarını azaltmak için stres seviyesinin düşürülmesi de önem taşır. Önerilere dikkat edildiği müddetçe ağrı ve acı oranı azalmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatının Süresi Ne Kadar?

Burun estetiği ameliyat süresi yapılan işlemlere ve komplikasyonlara bağlı olarak 1,5 ila 2,5 saat arasında değişmektedir. Ortalama 2 saat içerisinde tamamlanan ameliyatların tümü uzman ve tecrübeli hekimlerimiz aracılığı ile gerçekleştirilir. Burun estetiği yaptırmak isteyen herkese ayrıntılı bilgi aktarılır. Verilen bilgiler arasında burun estetiği ameliyatı öncesi, sonrası, ameliyat süresi ve diğer detaylar ile ilgili unsurlar yer almaktadır.

Burun Estetiğinden Sonra Ne Zaman Günlük Yaşama Dönülür?

Burun estetiği sonrası normal yaşama dönüş için ortalama 1 hafta kadar beklenmesi önerilmektedir. Yapılan operasyonun boyutuna ve danışanlarımızın sağlık durumuna da bağlı olarak değişen günlük yaşama dönüş süresi 3 gün de olabilmektedir. Her danışanımız için özel olarak planlama yapan uzmanlarımız, danışanlarımızın işe ve günlük rutinlerine ne zaman dönebilecekleri hakkında da bilgi vermektedir. Burun estetiği yaptıran kişiler ortalama 3 ila 7 gün arasında normal yaşama dönebilirler. Günlük yaşama dönmek için acele edilmemeli ve kişi kendini iyi hissettiğinde aktif yaşamına geçiş yapabilmelidir.

Son Yazılar