Whatsapp

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yaptırılır

Yayınlanma Tarihi: 09-12-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun için estetik operasyon yaptırmak herkesin tercih edebileceği bir ameliyattır. Herkes tarafından tercih edilebilecek olan burun estetiği ameliyatı için bilinmesi gerekenler bulunur. Kliniğimizde yapılan her bir operasyon Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Tam teşekküllü kliniğimizde hazırladığımız her bir alan sterildir ve hekimlerimiz ise alanında uzman isimlerden oluşur.

Burun estetiği ameliyatımız son derece profesyonel şartlar altında yapılmaktadır. Belirli şartlar ile gerçekleştirdiğimiz operasyonlarımız sizlere en iyi şekilde sunulur. Uzmanlarımız ile gerçekleştireceğiniz ön görüşmelerde ameliyat süreci, gereklilikler ve bakım önerileri gibi bilgiler de paylaşılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatını tercih eden danışanlarımız çok yönlü ve kapsamlı muayene sürecinden geçerler.

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yaptırılır ?

Burun estetiği yaptırma yaşı için net bir kısıtlama bulunmamaktadır ancak kişilerin genel sağlık durumlarını ve vücut gelişimlerini korumak adına 18 yaşından önce burun estetiği yaptırılması tercih edilen bir durum değildir. 18 yaşından önce burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler mevcutta bir kaza ya da farklı bir sağlık sebebi bulunuyor ise ameliyat yaptırabilirler.

Gelişim süreci tamamlanmamış olan bireylere burun estetiği yapmak uzmanlar tarafından da tercih edilmez. Burun estetiği ameliyatı sık yapılan ve yaptırılan bir operasyondur. Gelişim çağı tamamlandıktan sonra yapıldığı takdirde alınan verim hayat boyu devam edebilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası İz Kalır Mı ?

Burun estetiğinden sonra iz kalması muhtemeldir. Ancak alanında uzman hekimimiz tarafından yapılan burun estetiği ameliyatında iz problemi riski minimize edilmektedir. Eğer ameliyat sonrasında uzmanlarımız tarafından önerilen bakım tavsiyeleri yerine getirilir ise bu durumda burun estetiği sonrası iyileşme süreci daha hızlı olacak ve herhangi bir iz kalmayacaktır.

İz kalmasına sebep olan ameliyat yöntemleri bulunur. Örneğin burun estetiği ameliyatı eğer açık rinoplasti olarak yapılır ise küçük de olsa iz kalma ihtimali bulunmaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatında ise çoğunlukla herhangi bir iz kalması problemi ile karşılaşılmaz.

İz kalma durumu burun estetiği yaptıran kişilerin iyileşme süreleri, bakım yapıp yapmamaları ve biyolojilerine bağlı olarak değişmektedir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilir ?

Burun estetiğinden sonra dikkat edilecekler arasında bakım yer almaktadır. Bakım konusuna gereken özen gösterilmediği müddetçe iyileşme süreci uzamaya başlayacaktır. Burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

•    İlk gün duş almamak

•    Yüz üstü yatmamak

•    Hekimlerimiz tarafından verilen ilaçları kullanmak

•    Hekimlerin önerilerine uymak

•    Beslenmeye özen göstermek

•    Sigara ve tütün ürünleri tüketmemek

•    Alkol tüketmemek

•    Burnu korumak Öncelik verilmesi gereken durumlardır. Özellikle su ile temas edilme noktasında mutlaka hekimlerimizden bilgi alınması gerekir.

Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Zor Mu?

Burun estetiği sonrası iyileşme için zaman verilmesi gerekir. Stres ve gerginlik seviyesi düşük olan hastalar daha kısa sürede iyileşmektedir. Burun estetiği yaptıran kişilerin iyileşmesi çoğunlukla 3 ila 7 günlük süreçler içerisinde başlamaktadır. Kişiler yüzlerinde oluşan şişkinlik, ödem ve morarma iyileştikten sonra günlük yaşamlarına dönebilir. Rutin kontrollere gitmeye devam etmek de burun estetiği sonrası iyileşme sürecini olumlu anlamda desteklemektedir.
 

Son Yazılar