Whatsapp

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 17-03-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiği sadece estetik ve güzel görünüm için olmamakla beraber aynı zamanda solunum yollarında olan burun eti deviasyon ve sinüzit gibi sorunlar içinde oldukça profesyonelce uygulanabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı tıpta rinoplasti olarak geçmektedir. Burun estetiği burun düşüklüğü, kemer görünümü, burun ve alın arasındaki veyahut da burun ve dudak arasındaki problemli olan açının düzeltilmesidir. 

Burun genişliği veya alınan bir darbe sonucu burunda kırılma meydana gelmesi gibi deformasyonlar, burun büyütülmesi, burun küçültülmesi gibi sorunlar için uygulanabilir.  Burundaki asimetrik sorunlar için tercih edilen bir ameliyat veya bir estetik operasyon olarak uygulanabilmektedir.

Antalya Burun Estetiği konusunda uzman olan bir ekibe sahip bir kurum olarak bu işlemlerin kesinlikle alanında uzman ve profesyonel kişilere emanet edilmesi konusunda herkesi bilgilendirmeyi kendimize bir sorumluluk kabul ederek bu bilinçle çalışmalarımızı sürdüğümüzü belirtmeliyiz. Antalya burun estetiği arayışınızda siz değerli müşterilerimizi ön görüşme esnasında bilgilendiriyor yapılacak işlemleri uzman ekibimiz detaylı olarak anlatıyor ve her sorunuzun cevabı profesyonelce sizlere sunuluyor.

Burun Estetiği Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Burun estetiği yaptırma işlemi kişilerin bir çırpıda alabildiği bir konu değildir. Ancak konu ile ilgili detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra bu konunun uzmanı 1 estetisyen ile görüşüp karar alınması oldukça kolaydır.

Güvenilir ve alanında uzman olmuş bir profesyonele bu işlemi emanet etmek yapılması gereken en önemli adımdır. Her alanda olduğu gibi bu alanda da çokça merdiven altı, Güven duygusundan yoksun ve hiçbir çalışma prensibi olmayan mekânlar mevcuttur.

İlk olarak Antalya burun estetiği ile ilgili araştırmalarınızı kurumuz ile sonlandırmanız gerekmektedir. Bu alanda en tecrübeli ve donanımlı bir ekibe sahip olan kurumumuz sizleri estetik operasyon öncesi  sonrası ve işlem anı ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirecek ve aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacaktır. Çünkü işlemin başarılı bir sonuç göstermesi konuya olan hakimiyete bağlıdır.
Antalya burun estetiği konusunda mevcut görümümüzden kurtulup daha estetik ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanız tamamen bilinçli ve profesyonel olmakla kalmayıp sizi anlayan isteklerinizi iyi çözümleyen bir ekip ile sağlanacaktır.

Burun Estetiği Sonrası Yapılacaklar

Burun estetiği işlemi esnasında işlemin yapılma becerisi kadar bu işlemden sonraki süreçte oldukça önemlidir. Burnun tamamen istenen şekle gelinceye kadar uzman kişinin yönelmeleri dikkate alınarak belirlenen süreçte burun oldukça dikkatli bir şekilde korunmalıdır.
Estetik operasyonu gerçekleştirilen kişi belli bir süre sosyal yaşantısından uzak kalarak hem anestezi halsizliğini hem de ilk görünüm olumsuzluklarını yaşamaması için Buna dikkat etmelidir.

Hastanın yatış pozisyonu dik olacak bir şekilde sırt üstü gelecek şekilde olmalıdır. Özellikle ameliyat esnasında buruna takılması gereken aparatlar çıkana kadar bu yatış pozisyonu en dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Buruna takılı olan aparatlar çıkana kadar hasta ağız yoluyla nefes almalıdır. Bunun için de boğaz kuruluğu yaşamamak için sürekli su tüketmelidir. Tüm bu bilinmesi gerekenler hakkında kurumumuz sizi estetik operasyon öncesi sonrası ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirecektir. Antalya Burun Estetiği için https://opdrnazlieksi.com/ linkinden giriş yaparak burun Estetiği konusunda uzman ekip tarafından hizmet alabilirsiniz. 
 

Son Yazılar