Whatsapp

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Yayınlanma Tarihi: 01-12-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Antalya Burun Estetiği Antalya’da burun estetiği ameliyatını gerçekleştiren bir klinik olarak tüm danışanlarımıza gereken özeni gösteriyoruz. Kliniğimizde yer verdiğimiz imkanlar ve geliştirilmiş çalışmalar sebebi ile Antalya’da en iyi koşulları sağlıyoruz. Burun estetiği yaptırmak isteyenler doğrudan uzmanlarımız ile görüşmek için randevu alabilirler.

Antalya burun estetiği operasyonumuz sadece Antalya’da yaşayanlar için değil aynı zamanda ulusal ve uluslararası seviyede de geçerlidir. Her sene uzman kadromuz ile kliniğimizde onlarca danışanımızı ağırlıyor ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kendimizi her an geliştirmeye devam ediyoruz.

Erkekler Burun Estetiği Yaptırabilir Mi?

Erkekler için burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Burun estetiği cinsiyetten bağımsız bir operasyondur ve kadınlar kadar erkekler de burun estetiği yaptırabilmektedir. Bu noktada erkek danışanlarımız da bulunmakta olup cinsiyetler arası ayrımcılık yapmadan operasyonlarımızı gerçekleştirmeyi tercih etmekteyiz. Burun estetiği yaptırmak için önemli olan sağlık durumudur. Mevcut sağlık durumu burun estetiği yaptırmanın önüne geçmiyor ise burun estetiğini herkes yaptırabilmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nasıl Beslenmek Gerekir?

Burun estetiği sonrası beslenme süreci oldukça önemlidir. Iyileşmenin hızlı olmasını isteyen kişilerin ve aynı zamanda daha iyi şartlarda iyileşmek isteyen kişilerin de beslenmelerine özen göstermesi gerekir. Burun estetiği ameliyatının takip eden ilk günlerde çoğunlukla sıvı gıdalar ile beslenilmesi tavsiye edilmektedir. Ameliyatın hemen ardından ağır gıdalar ile beslenilmeli. Yağlı, şekerli ve tuzlu gıdalardan uzak durulmalıdır. Ameliyat sonrasında ortalama 2 hafta boyunca daha hafif beslenmek ve taze sebze ve meyve tüketmek önemlidir.

Burun Estetiği Sonrası Ödem Oluşur Mu?

Burun estetiği ameliyatından sonra ödem oluşmaktadır. Ödemin oluşması son derece zordur. Özellikle büyük çaplı ameliyatların ardından vücudun ödem toplaması, şişlik ve morluk gibi semptomların ortaya çıkması son derece normaldir. Ödemin azalması için hekimlerimiz tarafından önerilen yöntemler bulunur. Danışanlarımızın bu yöntemleri uygulaması sıvı beslenmeye ve sağlıklı gıdalar tüketmeye özen göstermesi, ödemin azalmasını sağlar. Antalya burun estetiği kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz her işlemin öncesinde ve sonrasında uzmanlarımız süreç ile ilgili bilgi vermeye devam etmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Güneşten Korunmak Gerekir Mi?

Burun ameliyatından sonra güneş ışınlarından korunmak önem taşıyan bir tavsiyedir. Hekimlerimiz bu tavsiyeleri ve daha fazlasını operasyona başlamadan ve taburcu olmadan önce danışanlarımıza aktarır. Burun ameliyatından sonra ödeme oluşmasını desteklemek ve ameliyatlı bölgenin daha iyi şartlarda iyileştirilmesini sağlamak adına korunmaya önem verilmelidir. Korunulması gereken unsurlardan biri de güneş ışınlarıdır. Güneşe maruz kalındığı takdirde oluşabilecek renk farklılıkları kalıcı olabilmektedir. Bu sorunu yaşamamak adına güneş ışığına doğrudan maruz kalmamak ve şapka gibi aksesuarlar ile korunmak gerekir.

Uyku Apnesi Olanlar Burun Estetiği Yaptırabilir Mi?

Uyku apnesi ve burun estetiği birbiri ile ilişkisi olan konulardır. Uyku apnesinin türü ve seviyesi, ameliyatın yapılıp yapılmayacağını belirleyen önemli unsurlardan biridir. Obstrüktif uyku apnesi bulunuyor ise operasyon esnasında solunum desteği sağlanarak süreç tamamlanabilir. Ancak bu duruma hekim ve danışan birlikte karar vermelidir. Uyku apnesi sorunu üst seviyelerde ise burun estetiği ameliyatının risk oranı artabilir. Dolayısı ile özellikle ileri seviyede solunum yolu rahatsızlığı olan kişilerin ameliyatlarında özel ve destekleyici yöntemler de tercih edilmektedir.

Burun Estetiği Kalıcı Mı?

Burun estetiği kullanma süresi ömür boyudur. Dolgu yaptırılmadığı sürece burun estetiği ameliyatı hayat boyunca kullanılabilecek şekilde yapılmaktadır. Kalıcı bir işlem olan burun estetiği operasyonlarımızı Antalya burun estetiği kliniğimizde en profesyonel koşullarda gerçekleştiriyoruz. Burun estetiği ameliyatı kalıcı bir işlemdir ve dolgu ile karıştırılmaması gerekir. Dolguların kullanım süresi ise ortalama 6 aydır.

Son Yazılar