Whatsapp

Burun Estetiği Fiyatları

Yayınlanma Tarihi: 05-07-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiği günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesidir. Burnunun şeklinden memnun olmayan kişiler için bu operasyon daha estetik ve daha sağlıklı bir buruna kavuşma imkanı sunmaktadır. Hem Türkiye’de hem de dünyada en çok tercih edilen estetik operasyonların başında burun estetiği gelmektedir. Bu operasyonu olmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri de fiyatlarının ne kadar olduğudur. Burun estetiği fiyatları hastanın beklentilerine, doktora, kullanılan tekniğe ve daha birçok duruma göre değişiklik gösterebilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

Rinoplasti ameliyatı burnun şeklini değiştirmeyi amaçlayan cerrahi bir prosedürdür. Bu operasyon burnunun şeklinden memnun olmayan ya da bir kaza sonucu burnunda hasarlar meydana gelmiş olan kişiler tarafından tercih edilebilir. Burun yüzün tam ortasındaki ve en önündeki organ olduğu için görünümü yüzün görünümünü de büyük ölçüde etkilemektedir. Burun estetiği kapalı ya da açık teknikle yapılabilir. Kapalı teknikte burun içerisinden kesi yapılırken açık teknikte kolumnadan kesi yapılır. Her iki tekniğin de avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Günümüzde doktorların yarısı kapalı tekniği yarısı da açık tekniği tercih etmektedir. Her iki teknik de daha sağlıklı ve daha güzel görünen bir burun sunmayı amaçlamaktadır. Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle güzellik standartları daha belirgin hale gelmiştir. Bu nedenle diğer estetik operasyonların yanında burun estetiği de daha popüler olmaya başlamıştır. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişiler tarafından operasyonun fiyatları da merak edilmektedir. Burun estetiği fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Fiyat konusu birçok kişi için endişe konusu olsa da operasyonun avantajları bu konunun her zaman önüne geçmektedir.

Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir ?

•    Öncelikle bu operasyonun sonucunda daha güzel görünen yeni burnuna kavuşan kişilerin özgüveni de artacaktır. Yüzlerinde memnun olmadıkları kısımdan kurtulan hastalar kendilerini daha güzel hissedecek ve daha özgüvenli yürüyecektir.

•    Burun estetiği daha çok görünüşü hedef alan bir operasyon olsa da bu operasyonla sağlık problemleri de düzeltilebilir. Özellikle de eğrilikten dolayı nefes problemi yaşayan kişilerin sorunları bu operasyonla çözülebilir.

•    Burun estetiği sonucunda burnun görünümün yanında yüzün görünümü de iyileşir. Özellikle kemerli buruna sahip kişilerin operasyon sonrasında daha yumuşak bir ifadeye sahip olduğu görülür.

•    Rinoplasti ameliyatını kadın erkek herkes yaptırabilir. Yalnızca kemik gelişimini tamamlamış olması için hastaların 18 yaşını geçmiş olması gerekir.

•    Rinoplasti sonucunda daha güzel görünen bir burnun yanında daha iyi nefes alan bir buruna da kavuşursunuz. Bu nedenle hem sağlığınız hem de özgüveniniz artmış olur.

Burun Estetiği Fiyatları Nelerdir ?

Rinoplasti ameliyatı olmak isteyen hastalar en çok bu operasyonun fiyatını merak etmektedir. Türkiye’de birçok hastanede bu operasyon yapılmaktadır. Bu operasyon için her doktorun biçtiği fiyat farklıdır. Rinoplasti ameliyatının fiyatını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Hastanın mevcut sağlık durumu, burun yapısı, ameliyatın tekniği, yapılacak olan hastane gibi birçok faktör burun estetiği fiyatını etkileyebilir. Rinoplasti ameliyatının fiyatı için net bir rakam söylemek mümkün değildir. Hastaların bu bilgiye erişmek için doktora danışması ve muayene olması gerekir. Sizde burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, websitemiz aracılığıyla doktorumuza ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Son Yazılar