Whatsapp

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Yayınlanma Tarihi: 11-05-2023      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiği fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır. Burun estetiği ameliyatının farklı sebepleri ve farklı fiyatlandırma politikaları bulunmaktadır. Kliniğimizde gerçekleştirilen her bir burun estetiği ameliyatının fiyatlandırması da danışanlarımız ile yapılan diğer operasyonlara ve sürece bağlı olarak değişiklik gösterir.

Dolayısıyla tek bir fiyattan ya da sabit ücretten bahsetmek oldukça zordur. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki kliniğimizde gerçekleştirilen tüm işlemlerde sağlık prosedürleri öne çıkarılmakta ve fiyat politikası uygun ölçekte tutulmaktadır. Tüm danışanlarımızı çok yönlü şekilde desteklemeye devam ediyoruz.

Burun Estetiği Kime Yapılır?

Burun estetiği yaptıranlar bu işlem için uygun olan kişilerdir. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin doğrudan uzmanlarımız ile görüşmesi önerilir. Burun estetiği, genel sağlık durumunda herhangi bir engel olmayan kişilere yapılabilmektedir. Çoğunlukla erişkinlik dönemini tamamlayan kişilere önerilse de sebeplere bağlı olarak küçük yaşlarda da yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı bilinenin aksine sadece estetik ve güzellik gibi amaçlardan dolayı yapılmaz. Solunum problemleri sebebi ve farklı kaza gibi unsurlardan dolayı da burun estetiği yaptırılabilmektedir. Dolayısı ile burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler için de belirli bir kategori ya da kısıtlama bulunmamaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetinin yapılışında kullanılan farklı metotlar bulunur. Bu metotlar baz alınarak gerçekleştirilen operasyonlarımızdan yüksek oranda başarılı sonuçlar alınmaktadır. Burun estetiğinin yapılışında açık ve kapalı olmak üzere iki yöntem vardır. Aynı zamanda farklı cerrahi yöntem ve teknikler de burun estetiği ameliyatına dahil edilmiştir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Yapısal burun estetiği ameliyatı
 • Tiprinoplasti
 • Koruyucu burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği ameliyatının yöntemlerini oluşturur. Koruyucu burun estetiği ameliyatı iki alt yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemlerden biri push down burun estetiği ameliyatı, diğeri ise let down burun estetiği ameliyatıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiğinden önce mutlaka uzmanlarımızın önerilerine uymak gerekir. Bu süreçte kimyasal ilaç kullanımına ara vermek, tütün ve tütün ürünlerinin tüketimini sonlandırmak önem taşır. Daha hızlı iyileşebilmek adına danışanlarımızın doktorlarımızın tavsiyelerine uyması gerekmektedir. Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Makyaj yapmamak
 • Bir gün önceden duş almak
 • Yüz bakım ürünlerini kullanmamak
 • Stres seviyesini düşük tutmak
 • Tütün ve tütün ürünleri kullanmamak
 • Alkol tüketmemek
 • Antibakteriyel özelliği olan sabunları tercih etmek
 • Burun kıllarını doğru yöntemler ile temizlemek

Burun Estetiği Ameliyatında Anestezi Yapılır Mı?

Burun estetiğinde anestezi uygulanmakta olup genel anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezi yapılması bu operasyon için mümkün değildir. Bu sebep ile de kliniğimizde doğrudan genel anestezi kullanılır. Anestezi alımından önce anestezi hazırlığı, danışanlarımız ile yapılan görüşme sonucunda belirlenir. Burun estetiği ameliyatı esnasında genel anestezi etkisi altında olunacağı için bilinç kapalıdır ve ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Operasyon sonrası anestezinin etkisi geçtikten sonra ağrı, acı, şişlik ve morarma gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.  

Son Yazılar