Whatsapp

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri

Yayınlanma Tarihi: 14-12-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiği erkek ve kadın her yaş grubundan kişiye uygulanan önemli bir estetik tedavi yöntemidir. Sadece estetik kaygılar ile değil, aynı zamanda burun estetiği kapsamında hastaların çok daha sağlıklı bir burun yapısına sahip olması hedeflenmektedir. Kişinin yaşam kalitesini artıracak uygulamalar ile estetik ve sağlıklı bir burun yapısına sahip olmaları sağlanır.

Rinoplasti olarak tanımlanan burun estetiği, sonradan oluşan deformasyonlara veya doğuştan gelen şekil bozukluklarına karşı uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Burun estetiği ameliyatları günümüzde gelişen teknoloji sayesinde başarılı sonuçlar vermektedir. Gelişmiş klinik olanaklarımızdan ve uzman hekimlerimizin deneyiminden yararlanarak başarılı bir rinoplasti uygulaması alabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği sonrası hastalarda komplikasyonların görülmemesi için ameliyata hazırlık dönemi önemlidir. Hastaların genel sağlık durumu, burun yapısının uygunluğu ve beklentileri öz önünde bulundurularak uygun tedavi planlamasının yapılması gerekecektir.

Burun estetiği ameliyatı günümüzde farklı şekillerde uygulanmaktadır. Temelde iki farklı metot uygulanır. Bunlar:

•    Açık Burun Ameliyatı

•    Kapalı Burun Ameliyatı

Açık ve kapalı burun ameliyatı yöntemleri kesi yöntemi ve cerrahi işlemler kapsamında uygulanan yöntemlere göre tanımlanmaktadır. Buna ek olarak endoskopik, dinamik, 3 boyutlu ve tamponsuz gibi çeşitli yöntemlerin de uygulandığı görülmektedir. Bu yöntemler arasında özellikle kapalı burun ameliyatı en sık tercih edilen yöntemlerden biridir.

Hasta durumu söz konusu metotların belirlenmesinde dikkate alınan temel göstergedir.

Hangi Durumlarda Rinoplasti Uygulanmalıdır?

Estetik burun ameliyatı ya da diğer adıyla rinoplasti, estetik amacının dışında ihtiyaçtan kaynaklanan sebeplerle de uygulanabilir. Burun estetiği uygulamaları temelde hastaların burnundaki şekil bozuklukları ve deformasyonları gidermek için uygulanır.

•    Kemerli burun görünümü,

•    Burun düşüklüğü,

•    Burun – alın, burun – dudak arasındaki açının düzeltilmesi,

•    Burun küçültme,

•    Asimetri sorunlarının giderilmesi,

•    Burundaki deformasyonların tedavisi vb.

Rinoplasti uygulamalarına birçok farklı nedene bağlı olarak başvurulabilir. Yüzün merkez kısmında yer alan burun, sadece işlevsel özellikleriyle değil, estetik görünüm açısından da dikkat çeker. Burun estetiği burnun daha sağlıklı, daha güzel ve işlevsel hale getirilmesini sağlayacağı için birçok durumda rinoplasti uygulamalarına başvurulması gerekebilir. Hastanın genel sağlık durumunda ameliyata engel bir unsur olmadığı sürece kliniğimizde burun estetiği konusunda en başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Burun Estetiği Zor Bir Ameliyat Mı?

Bıçaksız burun estetiği gibi alternatif yöntemlerin de ortaya çıkmasının ardından basit birçok işlem için cerrahi olmayan yöntemlerin de uygulanabildiği görülmektedir. Burun estetiği sanıldığının aksine çok zor bir ameliyat değildir. Ancak burada hastanın durumu ve hekimin deneyimi etkili olmaktadır. Hekim deneyimi ve uzmanlığı rinoplasti uygulamalarının sorunsuz ve kısa sürede gerçekleşmesini sağlar.

Burnun alması istenen şekil ve mevcut sorunlar ile burun yapısı ameliyat sürecinin zorluklarını belirleyecektir. Tercih edilen yöntemler de uygulama başarısı ve zorluk derecesi üzerinde bir diğer değişkendir. Tüm bu zorluklardan kaçınmak için kliniğimizi ve uzman kadromuzu tercih ederek kısa sürede rinoplasti sonrasında gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Burun Estetiği Ne Kadar Mal Olur?

Burun estetiği fiyatları yapılacak işleme göre belirlenmektedir. Küçük revizyonların uygulanması halinde yüksek ücretler hesaplanmaz. Kemerli burun yapısının düzeltilmesi, küçültme işleminin yapılması gibi temel işlemler için yine uygulama kapsamında bir fiyat belirlenecektir.

Burun estetiğinin maliyetlerinin değişken olması hastalar açısından avantajlıdır. Bu sayede basit işlemlerde bile yüksek ücretler ödemek zorunda kalmazlar.

Burun estetiği konusunda her zaman hasta beklentilerini ön planda tutan kliniğimiz sayesinde rinoplasti uygulamaları kapsamında en uygun maliyetler ve en başarılı sonuçlar sunulur. Güvenle kliniğimizi tercih ederek tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Son Yazılar