Whatsapp

Antalya'da Burun Estetiği

Yayınlanma Tarihi: 01-06-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Burun estetiği konusu son yollarda oldukça gündemde olan bir konudur. Birçok kişi kadın ya da erkek fark etmeksizin burun estetiği yaptırmakta ya da burun estetiği yaptırmayı düşünmektedir. Bu neden ile burun estetiği yaptırmak ile ilgilenen kişiler Antalya burun estetiği tavsiyelerini araştırmaktadır.

Kliniğimizi ziyaret ederek burun estetiği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi Op. Dr. Nazlı Ekşi aracılığı ile öğrenebilir, başarılı bir ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası süreç geçirebilirsiniz.

Burun Estetiği İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu konu ile alakalı olarak alanında uzman Op. Dr. Nazlı Ekşi’den randevu alarak detaylı bilgi alınabilir. Bu detaylardan ana kısaca bahsetmek gerekirse:

Ameliyat öncesi bir iki hafta içinde aspirin ve E vitamini gibi takviyelerin kullanımı bırakılmalıdır. Bunun dışında ameliyattan sonra eğer kullanılıyor ise birkaç hafta sigara kullanımının bırakılması gerekmektedir. Çünkü sigara içerisinde bulunan nikotin maddesi iyileşme sürecini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca ameliyat öncesinde düzenli olarak kullanılan ilaçlar hakkında doktora muhakkak bilgi verilmelidir.

Ameliyat sonrasında evinizde nemlendirici krem ve dudak kremi bulundurmanız faydalı olacaktır. Zira burun ameliyatı sonrası sürekli olarak ağızdan nefes almak dudakları kurutacaktır. Ameliyat sonrası bir iki gün gündelik hayatınızda size yardımcı olacak bir yakınınızdan destek almak iyi olacaktır.

Ameliyat öncesinde doktorunuz ile burnunuz hakkında ne gibi değişikler istediğiniz ile ilgili detaylı olarak konuşulmalı ve ortak bir karara varılmalıdır. Bu hem nefes alış veriş konforunuz için hem de istediğiniz görüntüye tam anlamıyla konuşmanız için oldukça önemli bir konudur. Bunun dışında ameliyat ile ilgili endişe ve korkularınız var ise doktorunuza daha fazla soru sorarak ve konu hakkında konuşarak rahatlayabilirsiniz. Bunun için doktorunuzdan ayrıca bir randevu alabilirsiniz.

Yapılması gereken ağır ve yorucu bir işiniz var ise bunları ameliyattan önce halletmeye çalışın. Çünkü ameliyat sonrasında bir süre bunları yapamayabilirsiniz. Ameliyat sonrası için yanınızda rahat kıyafetler bulundurmak faydalı olacaktır. Yakalı üstler yerine önden düğmeli üstler tercih etmek konfor açısından önem arz etmektedir.

Ameliyat sonrası ilk etaptaki görüntünüzden rahatsız olduğunuz takdirde gözlük kullanmayı tercih etmek doğru olmaz. Bu şişliklerin toparlanmasını geciktirir. Bunun yerine şapkalar tercih edilebilir. Normal hayatınızda gözlük kullanan biri iseniz ameliyat sonrası ilk üç ay da kullanmamanız önerilir.

Ameliyat sonrası burnunuzu darbelerden ve çarpmalardan oldukça özenli bir şekilde korumanız gerekmektedir.

Ameliyat sonrasında burunda oluşan ödemi en aza indirmek ve hızlı toparlanmasını sağlamak için az tuzlu besinler tüketilmelidir. Bu yeme düzenine ameliyattan birkaç gün önceden başlanabilir. Bunun dışında ameliyat sonrasında ilk iki hafta yumuşak yiyecekler tüketmeye dolayısı ile burnunuzu mümkün olduğunca basınç ve sarsıntıdan korumak da önem arz etmektedir.

En Doğru Burun Estetiği Tavsiyeleri İçin Op.Dr. Nazlı Ekşi

 Antalya burun estetiği tavsiyeleri ile ilgili olarak daha birçok önemli husus bulunmaktadır. Tüm bu detayları öğrenmek ve burun estetiği sürecini başlatmak için alanında uzman Op. Dr. Nazlı Ekşi’den randevu almak faydalı olacaktır. Sizleri en güzel buruna sahip kişiler haline dönüştürmek için hizmetinizde bulunmaktayız. Bunun için tek yapmanız gereken ilk etapta bilgi almak ve isteklerinizi belirtmek için bir randevu oluşturmaktır. Bu sayede hayalinizdeki görüntüye ulaşmak için bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Op. Dr. Nazlı Ekşi alanında uzman olması ile beraber sizi hayalinizdeki görüntüye ulaştırmaktadır. Antalya burun estetiği tavsiyeleri ile birlikte hızlı bir iyileşme süreci de sizleri beklemektedir.

Son Yazılar