Whatsapp

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Yayınlanma Tarihi: 17-03-2022      Yazar: Op. Dr. Nazlı Ekşi

Estetik konusu kendi içerisinde oldukça farklılık gösteren bir alandır. Örneğin burun estetiği anestezi alınarak ameliyat şeklinde gerçekleştirilebileceği gibi ameliyatsız bir şekilde anestezi yapılmadan da ağrısız Acısız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Burun estetiği ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilir iken sorunlu olan bölgeye bir dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır.

Cildin alt dokusuna enjekte edilen dolgu vitamin ve benzeri cildi destekleyen katkılara sahip dolgular olmalıdır. Estetiğin ameliyatlısı veya ameliyatsızı fark etmeksizin kesinlikle tüm estetik müdahaleler alanında uzman kişilere emanet edilmelidir. Burun estetiği olarak ameliyatsız gerçekleştirilen dolgu işlemi ise kalıcı bir işlem olmamakla beraber belli bir süre sonra vücudu terk eden bir işlemdir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği ağrısız ve acısız bir işlem olan bu anestezisiz dolgu işlemleri en sık tercih edilen müdahalelerden biridir. Genellikle bu işlem düşük burunların yukarı kaldırılması, uygun ölçülere sahip burunlarda ki Kemer kusurlarının düzeltilmesi, bir tramvaya bağlı olarak gelişen eğrilik ve çökmeler de ameliyatsız burun estetiği işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu işlemin uygunluğuna ve olumlu sonuç verip vermeyeceğine uzmanlar karar vermektedir.

burun estetiği ile ilgili ameliyatsız işleme karar verildikten sonra burun özel sıvılar ile temizlenir. Cildi uyuşturan kremler sürülür. Sonra hyalüronik asit jeli hastaya enjekte edilir ve basıncı önlemek için yumuşatılma işlemi yapılır.

Hasta bu işlemin ardından yani yaklaşık 15 dakikalık bu işlemden hemen sonra normal yaşantısına dönebilir. Ancak 1 veya 2 hafta kadar özenle enjekteli bölge korunmalıdır. Bu işlem yaklaşık olarak kullanılan ürün kalitesi ve özelliklerine göre kalıcılığını 4, 6 ay veya 2 yıla kadar koruyabilmektedir. Aynı sonuç korunsun istendiği takdirde bu prosedür belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. 

Burun Estetiği Kimlere Yapılamaz?

Burun Estetiği ile ilgili olarak pek çok merak edilen konu olduğu gibi bunlar içinde en çok merak edilen husus kesinlikle uygulamanın Kimlere yapılıp Kimlere yapılamayacağı şeklindedir. Burun estetiği özellikle dikkat edilmesi bir durumdur. Kemik gelişimi devam eden bireylere burun estetiği yapılamayacağı gibi yaşın kesinlikle 18 üzerinde olması gerekmektedir.

Aynı şekilde yapılan ön muayenede doktorların fiziki muayenede olumsuz gördüğü bir durumda bu işlemin yapılmasına engel teşkil edebilecektir. Bunlara eş olarak mutlaka kan tahlilleri de gerçekleştirilmelidir. Bu testlerde hemofili gibi bir kanama bozukluğu da çıkarsa ameliyatlı olarak bir Estetiği hastaya önerilmemelidir.

Estetik konusunda kesinlikle ön görüşmeler ve muayeneler yapıldıktan sonra kesin tanı ve yöntemler belirlenmelidir. Çünkü hem tahlil Sonuçları hem yaş hem kemik yapısı hem de fiziki durumlar bu Yöntemleri belirlemektedir. Güven duyduğunuz bir kurum ile görüşüp uzman bir kişiden bu konular ile ilgili bilgi almak en doğrusudur. Çünkü her estetik kişiye özeldir.

Burun estetiği konusunda https://opdrnazlieksi.com/ hizmet alabileceğiniz en güvenli adres bu linkte yer almaktadır. Tüm hizmetlerimizden faydalanmak ve bilgi almak için bize bu linkten ulaşabilirsiniz.

Son Yazılar